С голямо вълнение Ви каним на официалното откриване на новия STEM център в нашето училище по проект BG-RRP-1.015-1654 „Училищна STEM среда“ – пространство за иновации, знания и вдъхновение.
Центърът е създаден с мисията да развива уменията на учениците в областта на науката, технологиите, инженерството и математиката, като съчетава съвременно оборудване, интерактивно обучение и практически дейности.
В STEM центъра учениците ще имат възможност да:
* провеждат експерименти по физика, химия и биология
* развиват логическо мислене и математически умения
* работят по реални проекти и инженерни предизвикателства
* усвояват знания по програмиране и нови технологии
Новото пространство ще насърчава креативността, работата в екип и уменията за решаване на проблеми – ключови компетентности за бъдещето.
Дата: 07.05.2026 г.
Час: 14:00 часа
Място: Професионална гимназия по електроника „Джон Атанасов“ гр. Стара Загора
Заповядайте да споделим този важен момент заедно и да поставим началото на едно вдъхновяващо образователно пътешествие!

